roomer
08 دی 1401 - 17:11

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی: برای فریب خوردگان اغتشاشات در مشهد قرار تعلیق تعقیب صادر می شود

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی گفت: حکم افرادی که فریب رسانه‌های معاند را خورده بودند و تحت تاثیر فضای مجازی نظم اجتماعی را بهم زدند و اقداماتشان مخل نظم و آرامش عمومی بود، با رأفت اسلامی، بجای محکومیت به حبس، جریمه یا شلاق، با صدور قرار تعلیق تعقیب به مدت دوسال معلق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، رحمانی اظهار کرد: حکم افرادی که فریب رسانه‌های معاند را خورده بودند و تحت تاثیر فضای مجازی نظم اجتماعی را بهم زدند و اقداماتشان مخل نظم و آرامش عمومی بود، با رأفت اسلامی، بجای محکومیت به حبس، جریمه یا شلاق، با صدور قرار تعلیق تعقیب به مدت دوسال معلق می‌شود.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی افزود: پرونده این افراد را به مدت دو سال نگه می داریم و مجازات نمی‌شوند، اما اقدامات فرهنگی و تربیتی مانند شرکت در کلاس‌های مشاوره و توجیهی و اردو‌های جهادی حاشیه شهر در کنار بسیجی‌ها و خدمتگزاران به مردم، جایگزین مجازات آنان می‌شود.

وی ادامه داد: با صدور قرار تعلیق تعقیب، سوء سابقه برای این افراد فریب خورده، محسوب نمی‌شود مگر اینکه دوباره در این ناآرامی ها، آشوب و اغتشاشات شرکت کنند که دوباره پرونده آنان به جریان می‌افتد.

معاون دادستان خراسان رضوی گفت: جرائمی که این افراد فریب خورده مرتکب شدند، اکثرا حضور در خیابان توام با سنگ پرانی، درگیری و هنجار شکنی بوده است.

رحمانی بیان کرد: عده‌ای از اغتشاشگران که مرتکب آتش زدن و تخریب اموال عمومی شدند، آموزش دیده دشمن بودند و قرار نیست که مشمول رأفت اسلامی شوند و مجازات خواهند شد.

وی افزود: در ناآرامی‌های سه ماه گذشته، طبق برنامه‌های دشمن، جوانانی فریب خوردند و تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفتند و به خیابان‌ها آمدند که به آتش زدن و تخریب اموال عمومی، ایجاد ناامنی برای مردم، جلوگیری از کسب و کار مردم پرداختند.

رحمانی گفت: عده‌ای که فریب خورده بودند و نیاز به اخذ تامین کیفری از آنان وجود داشت، با تامین‌های مناسب کیفری، قرار‌های کفالت و یا قرار‌های وثیقه آزاد شدند، عده‌ای کمتر از ۱۰ درصد هم بعنوان راهبر اصلی و آموزش دیده‌ اغتشاشات دستگیر شدند که در زندان هستند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 942443